בוטים, קיצור של רובוט, הם הדבר החם באתרים ועמודי הפייסבוק שלנו.

הבוטים הם תוכנות מחשב אשר יכולות לנהל שיחה בעלת אופי אנושי עם גולשים בשפה יומיומית על ידי הרצה של בינה מלכותית, לבצע פעולות פשוטות או מורכבות המוגדרות להם מראש, לאסוף מידע ממקורות חופשיים כמו רשתות חברתיות או פורומים ולנתח אותו. בחודש אפריל השיקה פייסבוק את האפשרות לשלב בוטים בצ’אט המסנג’ר שלה ואנו רואים יותר ויותר בוטים קופצים לנו בצ’אט.
למען האמת בוט הוא לא המצאה חדשה. בוט הוא תוכנה אשר יכולה לעשות פעולה פשוטה כמו למשל לקבוע פגישה ביומן, או פעולה מורכבת כמו להציע לנו איזה בגד כדי ללבוש בהתאם למזג האוויר. הבוט הוא בעצם מה שנרצה שיהיה בהתאם לאיך שנבחר לתפעל אותו.

סאטיה נאדלה, מנכ”ל מיקרוסופט: בוטים הם האפליקציות החדשות

כמה זמן ביום אתם מבלים בוואטסאפ? במסנג’ר? בסקייפ? השימוש שלנו בשנים האחרונות באפליקציות ההודעות המידיות הולך ועולה, וכך בהתאמה גם הצורך של הלקוחות לפגוש את קהל היעד במקום בו הוא מבלה את מירב זמנו. הבוטים עונים על הצורך שלנו כמפרסמים לפרסם במקום בו התוכן שלנו יחשף לכמה שיותר קהל רלוונטי- ואם אפשר תוכן שיווקי תוך כדי שיחה אישית ואנושית אז למה לא?
הבוטים שפוגשים אותנו בפייסבוק מבוססים על ממשק של שיחה טבעית ומנסים לדמות קשר ישיר עם נציג שירות. הבוטים יכולים להזמין לנו מקום למסעדה, לקבוע לנו תור לרופא ואפילו להציע לנו תוכנית חיסכון. בתקופה האחרונה ניתן לראות התרבות של הבוטים – לבוטים המובילים בתחום יש ממשק שמבוסס על שיחה טבעית, אך הטכנולוגיה שמציעה רובם עוד רחוקה מלגרום לנו להרגיש שאנו מדברים עם בן אדם של ממש (ראו סרטון: סירי מזמינה פיצה) אבל הטכנולוגיה הזו מתפתחת בצעדי ענק והכנסת הבוטים למסנג’ר של פייסבוק היא בדיוק ההכרזה על כך.
אז מה זה אומר בעצם? בעזרת הבוטים אתם יכולים לפנות לאדם באופן ישיר ואישי ובהתאם לסיטואציה הקיימת. לדוגמא: אם יורד גשם ואתם רשת אופנה או אפילו שירות של משלוחים עד הבית, תוכלו לשאול את הלקוח אם הוא מעוניין במעיל או מרק, להציג לו את הסוגים ואפילו לשלוח לו את זה אוטומטית עד הבית.

סירי מתקשרת להזמין פיצה. בכי

‎Posted by Idan Naidech on‎ שבת 22 יולי 2017

Tags :