תקציבי ענק, ספורטאי-על והרבה אנדרנלין… לא פלא שמותגי הלבשת ספורט מספקים את הקמפיינים הכי עוצרי נשימה שיש!
אני רוצה להציג שתי פרסומות מדהימות של מותגים מתחרים, שזכו להיות בעשירייה הפותחת בדירוג השנתי של Adweek. השכל, התובנות והקראייטיב הופך את אותם פרסומות ליצירת מופת בעיניי:

  1. UNDER ARMOUR

אין ספק ש Under Armour הוא אחד השמות הכי סקסים בתחום ההלבשה וציוד ספורט. מדובר במותג חזק מאוד בתעשייה- הרביעי בהונו על פי פורבס אחרי נייק, אדידס וריבוק. באמצעות עבודת מיתוג ושיווק יוצאת מן הכלל, הצליח לייצר בידול מותגי ולהיות אחד השחקנים המועדפים בקרב הצרכנים למרות היותו הצעיר בין המובילים. בישראל, רק בתקופה האחרונה מצליח לתפוס את מעמדו הראוי כסמל אופנה בקרב המיינסטרים.
Under Armour בהתאם לשמו, משדר ערכים רלוונטים לז’אנר כמו חוסן, משמעת ואסרטיביות. אין מקום לצחוקים אצלם. הכל מאוד “הארד קור”, כל צעד מכוון מטרה.

המותג יצא עם פרסומת מדהימה בשנת 2015 שמייצגת את הוייב של המותג בצורה מדויקת. הפרסומת ממנפת את ערכי המותג ונשענת על הרעיון המוכר- Practice brings perfection כשהמסר המוביל הוא RULE YOURSELF:

  1. ADIDAS

אדידס מציגה השקפת עולם הרבה יותר משוחררת ואנושית. אם Under Armour  מתייחס אלינו כמכונות ספורט משומנות אז Adidas נותן לנו ליהנות מהיותנו בני תמותה שובבים. Adidas לא מפחד למכור כיף ויצירתיות לצד האנדרנלין שבספורט. גם מבחינה שיווקית המותג חזק ב-pop fashion  ומוצרי אופנה אייקונים ולא הלבשת ספורט קשוחה בלבד.

אבל מה קורה שיוצאים מ-“הקומפרט זון” השיווקי ופונים לעולם זר ושונה?
אדידס יחד עם נייק שולטים בשוק הסיני העצום. בשביל לפרסם בצורה אפקטיבית לתרבות כל כך אחרת, באדידס צריכים להיות קצת אנתרופולוגים.

קל מאוד לעולם המערבי להתייחס לסין כמדינה מסורתית קומוניסטית בה הפרט הוא שולי. בפועל הדור הצעיר בסין אליו אדידס מכוונת, דווקא מרגיש מאוד ייחודי. הם כבר חלק מהגלובלזיציה ולא זרים לערכי הליברליות. דור שרוצה לפרוץ בזכות עצמו- יחי האינדיוידואל. 

בתחילת 2017 אדידס יצאו בפרסומת מרהיבה שאיפשרה להם לתפוס שתי ציפורים במכה: 1. לגשת לשוק הסיני הצעיר בצורה חכמה שתפגע בול בקהל היעד ותמנף את הכמיהה לייחודיות. 2. לנגח את המתחרה העולה Under Armour ואת הפרסומת הבלתי נשכחת (הנ”ל) המציגה את מה שסין המסורתית נשענת עליו – חיים שלמים של פעולות חוזרות ומשמעת עצמית למען מטרה גדולה יותר.
והתוצאה כמעט אומנותית!

 

Tags :