מתי בפעם האחרונה עצרתם את עצמכם ותהיתם האם אתם שלמים עם המראה שלכם?
אי אפשר להתעלם מהשפעת “תעשיית היופי” על החברה. כמעט בכל פיסת מידע שאנו צורכים כל יום, כל שעה, מלווה באופן גלוי או בעקיפין מה נכון, מה עכשווי, מה טרנדי או במילים אחרות איך רצוי שנראה. הרבה מאיתנו מנסים להתחקות אחר המידע שמוצג לנו אך יש גם את שוברי המוסכמות – אלו המכתיבים דרך חדשה ונפלאה לא פחות.
מאז המאה ה-20 אנחנו מתייחסים לגוף כאל פרוייקט המהווה מקום מרכזי בחיינו. עיסוק אינטנסיבי סביב הגוף מלווה אותנו מילדות ומושפע מאידיאלים ונורמות הקיימים בחברה. הגוף הנשי קיים במגוון צורות וגדלים אבל יש מראה אחד שנחשב “הנכון”, ה”אידיאלי” והוא כולל מדדים בלתי הגיוניים שלרוב אינם מושגים עבור מרביתנו. התחושה שהגוף שלנו לא מושלם כפי שהיינו רוצים, גורמת לעיסוק בלתי נגמר הכולל דיאטות נצחיות וניתוחים שמטרתם לקרב אותנו אל הדבר ה”מושלם”. הפרסומות מקבלות תפקיד חשוב וכוח רב בהעברת המסר ומייצרות אורח חיים נחשק שקשה להתנהל בלעדיו. עולם הפרסומות הוא הערוץ החזק והבוטה ביותר של שיווק מיתוס היופי.
החיים בחברה המודרנית אינם מאפשרים להימלט מחשיפה לפרסומות. הן מקיפות אותנו בכל רגע נתון. פעמים רבות הפרסומות לא מציגות לנו את המציאות כפי שהיא אלא מייצגות את המציאות ה”אידיאלית” ובגלל השפעתן הרבה הן מתוות לנו מודל על פיו צריך להתנהג.
לנו כפרסומאים יש אחריות מאוד גדולה על הכתפיים ומבחינתי, האחריות הזו כוללת בתוכה נתינת במה למגוון הקיים. הצגת כל הקשת הרחבה שיש לנו להציע בלי להתייחס לנורמות, בלי להתייחס ל”מוכר” וה”נכון” כי מי החליט מה נכון ועל סמך מה? בהקשר זה, אני שמחה לתת במה למהלך תוכן מאוד מבורך שנעשה על ידי המעצבת AnnA (אנה לוקצקי).
אנה העלתה סטטוס בפייסבוק שקרה לנשים במידות 34-50 להשתתף בסרטון אופנה בהפקתה. “בואו נראה לעצמנו ולאלה שסביבנו שקיים מגוון של סוגי יופי ושיש יותר מאידיאל אחד”. הסטטוס גרף התעניינות רבה ואכן לאותו יום צילום הגיעו מספר לא מבוטל של נשים.

זה אחד הפרוייקטים הכי גדולים, הכי משמעותיים והכי מורכבים שעשיתי אי פעם!עדיין מנסה להסדיר את הנשימה…קמפיין קטן ואינטימי, שהפך לענק והמוני, שמדגיש עוד יותר את האמירה והאג'נדה, אותה אני מובילה כבר שנים:זכות קיום למגוון של סוגי יופי שקיים בתוכנו, בתוך החברה… ולמרות שיש אין ספור תעשיות שמעוניינות ונהנות מכך שנשנא את גופינו- הבחירה ויכולות השינוי נמצאות בידיים שלנו!יופי הוא מושג רחב שוליים. רזה מדי, שמנה מדי- מבחינתי לא קיים!לאט לאט הקימורים הפכו לפשע חברתי ולאגן הרחב הומצאו אין ספור גזרות "מטשטשות"… והרזון- כשהוא כבר כן קיים ובאופן טבעי- נקרא בשמות גנאי על שמות של מחלות ומקטין את הנשים עוד יותר.כמעט ולא מוצאת סביבי אף אחת שדומה לי… אף עיתון אותו אני פותחת, אף שדרנית חדשות או ריאליטי חדש ואפילו לא דמויות מהאגדות, עליהן אני מקריאה לילדות שלי לפני השינה.כשאת השנאה העצמית עליה אנחנו מחונכים מגיל צעיר- נפוגג במרחב, נוכל פתאום להתקרב אל עצמנו, להסתכל על גופנו, לאהוב, לגעת ולחייך. נוכל להתפנות לחשוב על דברים אחרים, חשובים באמת! נוכל בקלות יותר להגשים את עצמנו, הגוף ישמש כמקפצה ולא כמעצור ונוכל בקלות יותר לשמוח, לקבל ולחבק את אלה שלצידנו גם אם הם שונים מאיתנו או בגלל שהם כל כך שונים! כמה יופי יש במגוון! אופס…. כמעט שכחנו…יכול להיות שכל מילה כאן מיותרת, פשוט תצפו בהנאה ותתרגשו מהיופי והמגוון!זה לא רק שינוי- זאת דרך, זה אומץ, זאת אמירה נשית וחברתית שנוגעת בשני המגדרים! ואם כולנו נשריש בתוכנו, שכל קיבעון נתון לשינוי- חופש מחשבתי, בחירה וכבוד לגוף שלנו ישארו כאן דורות!!!ודבר אחרון, זה לא סתם קרדיט, זאת הוקרת תודה על הביצועים הגבוהים שהביאו את הפרוייקט הזה עד כאן:רני מונצ'ז Ran Moncaz- הצלם והעורך ועוד אין ספור תפקידים שעשה עבור הקמפיין הזה.ל- Gil Taranos ול- May Savir בעלות Studio Twenty Twenty ששמו את כישרונן ואת ליבן בהפקה המטורפת הזאתלמאפרות ומסרקות הנדירות ב-דיוק שלהן ובנסיון שלהן ובכישרון שלהן: ל- Nati Mor , ל- Shiran Natasha Rousak ל- Ketty Katrin Cohen ל- מורן שמואל ל- Rotem Shay ל- Moran Fridner ול-ליטל בן שלום <3 אתן נס בהתגלמותו והמקצוענות שלכן נדירה בהחלט!תודה ענקית למעצבת הזרים צליל שקד, על שהכינה את כל הזרים המרהיבים האלה במיוחד עבור קמפיין זה <3תודה גדולה ל- Gili Abel שאירחה את המצטלמות בימי ההפקה וסייעה לי רבות במחשבות וארגון הקמפיין. תודה גם ל- Reut Yona ו- Liran Lavie על התיאומים והסדר.ותודה מיוחדת וגדולה לשלושת הבנות המבריקות והאהובות, שלצידי בדרך הגדולה הזאת… והן אלה שמדי יום מקבלות לזרועותיהן עשרות נשים ובכל המידות לעבודה אישית מול עצמן ומול הבגדים- Alex Lukatsky, Mali Hollander, Netali Belfוכמובן תודה לאיש האהוב שלי Ood Galili שממלא את הלב שלי כל רגע נתון, ודואג להזכיר לי תמיד מה הם הדברים החשובים באמת <3ולכן מצטלמות יקרות על שזכיתי בכן ואתן ב-לאהוב את עצמכן… באמת <3חיבוק גדולשלכןאנה

‎Posted by AnnA on‎ ראשון 14 אוגוסט 2016

התוצאה: קמפיין ויראלי יוצא דופן שהציג נשים בבגדי ים, בכל הגילאים ובכל המידות וזכה ליותר מ-700 אלף צפיות וכמעט 6,000 שיתופים.
קמפיין זה ועוד מיני אחרים מציגים תהליכי פתיחות והתנתקות ממודל יופי אחד או כמו שאנה אומרת: “זכות קיום למגוון של סוגי יופי שקיים בתוכנו, בתוך החברה. הבחירה ויכולת השינוי נמצאות בידיים שלנו!”

Tags :